Головинська територіальна громада
Рівненського району Рівненської області

Громада

Головинська сільська територіальна громада Костопільського району Рівненської області утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» внаслідок об’єднання трьох сільких рад:

• Головинської (села Головин, Базальтове, Берестовець, Іваничі, Садки),
  • Злазненської (села Злазне, Вигін, Перетоки),
  • Звіздівської сільських рад (села Звіздівка, Корчин, Ставок, Чудви).

Перші вибори сільського голови та депутатів сільської ради відбулися 22 грудня 2019 року.

Населення Головинської ТГ становить 7 535 осіб.

Село Головин – адміністративний центр громади. Село Головин знаходиться в центральній частині району, в перехідній полосі від Волинського Полісся до Волинської височини в зоні мішаних лісів за 12 км від районного центру та за 48 км від обласного центру м. Рівне.

Через село проходить автодорога районного значення Малий Стидин – Злазне – Іваничі. Наявність вказаного автошляху забезпечує автобусний зв’язок з районним центром м.Костопіль та двома напрямками з обласним центром м.Рівне – через смт.Клевань та через м.Костопіль.

Територія громади межує із заходу та південного заходу з Деражненською ТГ, із півдня – з Малолюбашанською ТГ, із півночі та зі сходу – із Костопільською ТГ.

На території ТГ функціонують підприємстава, які спеціалізуються на обробці каменю, також 2 підприємства – «Івано-Долинський спецкар’єр» та «Берестовецький спецкар’єр», які займаються видобутком базальту. Також розвиненою є аграрна галузь та сільське господарство.

Освітні потреби населення Головинської ТГ задовольняють наступні навчальні заклади: Головинський ліцей із 3 філіями – Базальтівською, Берестовецькою та Іваницькою, Звіздівський ліцей, до якої входять 2 філії – Корчинська та Чудвинська, Злазненський ліцей із Вигінською та Перетоцькою філіями і Ставецька гімназія.

На території ТГ також функціонує 5 дошкільних навчальних закладів в селах Головин, Базальтове, Берестовець, Злазне та Ставок, 2 будинки культури (с.Головин та с.Злазне), 7 клубів (с.Базальтове, с.Берестовець, с.Іваничі, с.Звіздівка, с.Корчин, с.Перетоки, с.Ставок) та 7 публічно-шкільних бібліотек (с.Головин, с.Берестовець, с.Іваничі, с.Злазне, с.Звіздівка, с.Перетоки, с.Ставок).

Медичні послуги населенню ТГ надають 2 амбулаторії загальної практики – сімейної медицини – Берестовецька та Злазненська, а також 9 фельдшерсько-акушерських пунктів в селах Базальтове, Вигін, Головин, Звіздівка, Іваничі, Корчин, Перетоки, Ставок та Чудви.