Комплекса послуга "єМалятко": що необхідно знати батькам

Дата: 19.01.2021 10:03

Більше 50% відділів ДРАЦС Рівненської області вже приймають заяви для отримання комплексної послуги «єМалятко». Нагадаємо, що досі сервісом можна було скористатися лише у м.Рівне.

Кількість точок доступу до комплексної послуги на Рівненщині збільшено і відтепер сервіс доступний у 10 населених пунктах області. Тож надаємо перелік територіальних відділів державної реєстрації актів цивільного стану у яких можна подати заяву на отримання послуги єМалятко:

м.Березне – Березнівський ДРАЦС

м.Вараш – Вараський міський відділ ДРАЦС

м. Здолбунів – Здолбунівський РВ ДРАЦС

м.Корець – Корецький РВ ДРАЦС

м.Костопіль – Костопільський РВ ДРАЦС

м.Рівне – Рівненський міськрайонний відділ ДРАЦС

м.Сарни – Сарненський РВ ДРАЦС

смт Демидівка – Демидівський РВ ДРАЦС

смт Млинів – Млинівський РВ ДРАЦС

смт Рокитне – Рокитнівський ДРАЦС

Нагадуємо, що інноваційний сервіс передбачає отримання одночасно до 9 послуг, пов’язаних з народженням дитини за однією заявою, а саме:

• проведення державної реєстрації народження та визначення походження дитини;
  • реєстрації місця проживання дитини;
  • призначення державної допомоги при народженні дитини;
  • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
  • реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
  • визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому;
  • внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів.

Відтепер дана послуга доступна онлайн.

Як отримати послугу:

1.     Перейдіть за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko

2.     Авторизуйтеся або зареєструйтеся на порталі Дія

3.   Заповніть заяву та виберіть додаткові послуги, які хочете замовити. Дані про заявника підтягуються автоматично, дані про другого з батьків потрібно заповнити вручну.

4.     Підпишіть заяву електронним підписом. Другому з батьків потрібно підписати заяву своїм електронним підписом, якщо:

• - батько та матір не одружені
  • - батько та матір мають різні прізвища
  • - батько та матір зареєстровані за різними адресами (якщо замовлена послуга з реєстрації місця проживання дитини).

Посилання на заяву на порталі Дія надійде другому з батьків на електронну пошту.

5.   Заяву про держреєстрацію народження буде автоматично надіслано до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за адресою пологового будинку.

6.  Рішення про держреєстрацію народження буде ухвалено не пізніше наступного робочого дня. Повідомлення про успішну реєстрацію чи відмову з’явиться в кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту.

Коли свідоцтво про народження буде готово, ви зможете забрати його у відділі ДРАЦС або отримати поштою.

7.  Повідомлення про результат кожної замовленої вами послуги також з'являться у кабінеті громадянина і будуть відправлені на електронну пошту.  Рішення про присвоєння РНОКПП та УНЗР буде ухвалено не пізніше наступного робочого дня, а номери будуть записані до свідоцтва. Рішення про реєстрацію місця проживання буде ухвалено не пізніше наступного робочого дня. Актуальне місце реєстрації ви зможете побачити в е-свідоцтві про народження в мобільному застосунку Дія.  Рішення про призначення допомоги при народженні та допомоги на дитину з багатодітної сім'ї буде ухвалено протягом 10 днів. Кошти будуть зараховані на вказаний рахунок у найближчий виплатний період (до 8 або 25 числа кожного місяця). Внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів відбувається автоматично у день подання заяви.

Зверніть увагу! Ви не зможете отримати послугу онлайн, якщо:

• - у Вашої дитини уже є свідоцтво про народження
  • - у пологовому будинку Вам видали медичне свідоцтво про народження старого зразка (форма 103/о)
  • - дитина народилася поза лікувальним закладом
  • - дитина народилася поза межами України
  • - один з батьків дитини є громадянином іншої країни
  • - шлюб між батьком та матір'ю було укладено в іншій країні
  • батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України). Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення). Отримати послугу єМалятко можуть лише батьки, які не порушили термін.