35-ті роковини Чорнобильської трагедії....
26 квітня 1986 рік – чорний день в історії України, трагічна дата, коли на благодатній землі сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції, вибухнув четвертий енергоблок атомної електростанції.
26 квітня – день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування пам’яті героїв, які загинули під час ліквідації наслідків аварії. Цього дня люди вшановують пам'ять загиблих під час трагедії, згадують про героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу станції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Цьогоріч Україна відзначає 35-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС.
За 35 років ми вже можемо судити, що і як змінилося з тієї пори, коли сталася аварія, яка забрала життя багатьох людей та спричинила масштабну екологічну катастрофу. Але безперечним є одне – у Чорнобильській історії є точний час початку, але немає точного часу закінчення.
Уроки аварії, події за останні кілька місяців наводять на думку, що в новітній технологічній ері людство має повністю змінити погляд на одвічні цінності. Безумовними пріоритетами повинні стати здоров’я людини, право на високу соціально-економічну якість життя, збереження природних умов планети.
Ми повинні пам’ятати, що несемо відповідальність не тільки за сучасний стан довкілля, а й за життя майбутніх поколінь!
Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов’їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
І прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ганки.
Жив-був народ над Прип’яттю - і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
© Ліна Костенко