В єдності - сила. 103 річниця Дня Соборності України
22 січня ми відзначаємо День Соборності України. Більш, ніж сто років тому, вперше за багато століть всі українські землі об’єдналися у межах єдиної держави.
На Софіївській площі у Києві було проголошено Акт Злуки. Цим символічним кроком українці показали досягнення головної мети української нації — бажання жити у єдиній соборній суверенній Українській державі, сповідувати спільні цінності і обирати спільне майбутнє.
День Соборності — це символ єдності української нації. Роками українців сварили зовнішні сили. Рвали наш народ та нашу країну на шматки. Ділили нас за принципом віри чи політики.
Проте Акт Злуки показав усьому світові — українці це державна нація, котра прагне бути собою та самостійно керувати у своєму домі. Усі, хто тоді зібралися на Софіївській площі та у сотнях українських міст і містечок, чітко усвідомлювали — вони представники єдиної української нації, мають спільні цінності, спільну історію, спільних героїв.
Українська держава початку 20-го століття впала під ударами зовнішніх та внутрішніх ворогів. Але символ єдності залишився.
Завдяки національній пам’яті про Єдність і Соборність і постала незалежна Україна. Всупереч усім зусиллям окупаційної радянської влади. Всупереч брехні. Попри репресії і зусилля катів. 21 січня 1990 прості українці вийшли у «Живий ланцюг» від Сходу до Заходу і показали — українці пам’ятають себе. У 2014 році об’єдналися всі: народ, армія, громади. У нас була спільна мета — зупинити ворога, і ми це зробили. Українці завжди перемагали, коли були єдиною нацією з єдиними цінностями. Українці програвали, коли їх розділяли вороги. Цей принцип діє і сьогодні. Українці перемагають у Єдності.