❗Шановні мешканці громади!!!

Дата: 14.09.2023 13:11

З настанням осінньої пори мешканці приватних житлових будинків починають проводити активний благоустрій ділянок та домогосподарств, спалюючи опале листя, суху траву та сміття.

Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та є небезпечними для життя та здоров’я.
При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму, до складу яких входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що може викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Крім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до знищення екосистеми.

☝️Наполегливо просимо припинити спалювання рештків рослинності, трави, тощо на своїх приватних ділянках!!!

За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а саме: накладення штрафу на громадян – від 3060 грн до 6120 грн, на посадових осіб від 15300 грн до 21420 гривень.

Крім того повідомляємо, що вже проводяться рейди та складаються протоколи на паліїв!!!

Наше здоров’я – це, у тому числі, повітря, яким ми дихаємо!