Головинська територіальна громада
Рівненського району Рівненської області

Компенсації роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

Дата: 21.09.2023 15:24
Кількість переглядів: 111

Фото без опису

Війна змусила багатьох українців залишити свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами. Для їх швидкої адаптації на новому місці та працевлаштування, у березні минулого року Уряд запровадив програму з надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Умови, механізм виплати та порядок використання коштів для надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб передбачені Порядком надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 331 (зі змінами від 06.06.2023р.).

Відповідно до Порядку, компенсація витрат надається роботодавцю, крім роботодавців, які є бюджетними установами (за винятком надавачів соціальних послуг), фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), зокрема за сумісництвом, за таких умов:

роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;

подання в установленому законодавством порядку податкової квартальної звітності або податкової річної звітності за останній звітний період на дату подання заяви на отримання компенсації витрат.

Сума компенсації роботодавцю становить 6700 гривень за працевлаштованого з числа ВПО.  Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

Для отримання компенсації витрат роботодавець не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи подає до центру зайнятості, розташованого за місцезнаходженням роботодавця, заяву про компенсацію витрат в паперовій формі (особисто під час відвідування центру зайнятості) або в електронній формі (через Єдиний державний вебпортал електронних послуг).

До заяви, поданої до центру зайнятості в паперовій формі, додаються:

копія наказу про працевлаштування особи або документ, що підтверджує працевлаштування на умовах передбачених Порядком;

відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Рішення щодо надання або відмови у наданні компенсації витрат приймається регіональним центром зайнятості та оформлюється відповідним наказом протягом п’яти календарних днів після отримання заяви від роботодавця (крім подання заяви через Портал Дія).

Відповідно до змін від 06.06.2023, роботодавець може отримати компенсацію за працевлаштування працівника, який набув статусу ВПО після прийняття на роботу.

Протягом минулого року на Костопільщині було отримано ефективні результати від реалізації цієї програми:

- у 2022р. 17 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 35  ВПО на суму 399,4 тис.грн.;

- у поточному році 8 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 10 ВПО, компенсовано 134,0 тис.грн. Серед них - двоє ВПО, які переїхали із міста Токмак та були працевлаштовані на КФ ДП «Укрветсанзавод» (на фото). 

Шановні роботодавці! У випадку працевлаштування осіб з числа ВПО  отримайте компенсацію витрат їх на оплату праці. Для отримання компенсації звертайтесь до місцевого підрозділу служби зайнятості, або ж подайте заяву через портал «Дія».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь