18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 16.10.2024 08:42

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований у 2007 році Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Через повномасштабне вторгнення, мільйони українців опинилися за кордоном у пошуку безпеки, серед них переважно жінки та діти. Такі люди перебувають у зоні особливого інтересу злочинців, які можуть видавати себе за працівників служби допомоги, волонтерів або роботодавців, але насправді можуть бути торговцями людьми.

Зловмисники користуються вразливістю ситуації, в якій опинилися люди, і застосовують силу або обман, щоб експлуатувати їхню працю, змушуючи до надання сексуальних послуг, жебракування та скоєння злочинів.

Кожен з нас, незалежно від віку та статі, може стати потерпілим від цього жахливого злочину.

Обізнаність, обережність та уважність – стануть вашими найкращими помічниками в таких випадках, тому скористайтеся порадами, які допоможуть подбати про свою безпеку та уникнути потрапляння до пасток торгівців людьми.

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЦІВ ЛЮДЬМИ?

• Надавайте документи лише офіційним особам (зберігайте їх електронні копії в телефоні);
  • Фотографуйте номера транспорту, в який сідаєте, та надсилайте близьким
  • Постійно інформуйте рідних про ваше місцеперебування/працевлаштування;
  • Зберігайте контакти міжнародних організацій та посольств, які зможуть надати допомогу.
  • ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ МОЖНА ДО:

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей -1547;

Національна гаряча лінія з консультування мігрантів в Україні - 527;

Служба екстреної допомоги в ЄС -112;